Lighting Corta trädgårdsbelysning vägglampa antracit för 2 ljuskällor 1289002
Denna vackra aluminium antracit vägglampa ser mycket snygg ut i varje trädgård. Eftersom ljuskällan inte medföljer kan du själv välja den vackraste färgen på ljuskällan som passar med denna vägglampa.
| Märke | Lighting |
| Färg | Antracit |
| Höjd | 334mm |
| Serie | Corta |
| Garanti | 3 år |
| Spänning | 220-240Volt |
| Material | Aluminium |
| Skyddsnivå (IP) | 44 |
| Bredd | 85mm |
| Djup | 112mm |
| Form | Runt |
| Dimbar | Ja |
| Förmåga | 25Watt |
| Typ av ljuskälla | E27 |
| Produktklass | Verlichting |
| Kategorier | Vägglampa |
| Antal ljuskällor | 2 |
| Medföljande Ljuskälla | Ingen |
| Boendestil | Modern Belysning |
| Rymd | Trädgård |
| För inom eller utomhus | Utanför |
Utvändiga vägglampor har det tufft. De utsätts för regn, sol, vind, damm, insekter och extrema temperaturer samtidigt som de natt efter natt lyser upp entréer, uteplatser och gångar.