Diskho Diskmått Variationer
Lorreine 50BQ-FU svart Quartz diskho 50x40cm undermontering planmontering svart med svart korgventil 1208954002
| Märke | Lorreine |
| Färg | Svart |
| Höjd | 185mm |
| Serie | BQ |
| Utförande | Undermontering |
| Utförande | Platt inbyggnad |
| Material | Kvarts |
| Minimal skåpstorlek | 60cm |
| Antal lådor | 1 |
| Avrinningsdel | Nej |
| Längd | 440mm |
| Utsparing längd | 400 |
| Bredd | 540mm |
| Utskärning bredd | 500 |
| Radie | 10 |
| Djup | 185mm |
| Antal diskhoar | 1 |
| Produktklass | Diskho |
| Färg Diskho | Svart |
| Material Diskho | Kvarts |
| Diskho Diskmått | 500x400mm |
| Monteringssätt Diskho | Undermontering |
| Monteringssätt Diskho | Platt inbyggnad |
| Diskbänk djup | 185mm |
| Utsparingsmått Underskåp | 500x400mm |
| Utskärningsmått Planmontering | 491x441mm |
| Diskho Kranhål | Ingen |
| Diskho inre radie | 10mm |
| Diskho ytterradius | 10mm |
| Diskho form | Rektangel |
| Korgpropp automatisk tömning | Nej |
| Total bredd diskho | 540mm |
| Total längd diskho | 440mm |
| Diskbänksmodell | Rektangulär diskho |
|
Märke Lorreine |
GraniteMy |
|
Höjd 185mm |
200mm |
|
Serie BQ |
Universal |
|
Utförande Undermontering |
Nedfällning |
|
Utförande Platt inbyggnad |
Nedfällning |
|
Material Kvarts |
Granit |
|
Radie 10 |
- |
|
Djup 185mm |
188mm |
|
Material Diskho Kvarts |
Granit |
|
Monteringssätt Diskho Undermontering |
Nedfällning |
|
Monteringssätt Diskho Platt inbyggnad |
Nedfällning |
|
Diskbänk djup 185mm |
187mm |
|
Utskärningsmått Planmontering 491x441mm |
541x441mm |
|
Diskho ytterradius 10mm |
3.5mm |
Köksön är populärare än någonsin – inte bara som en extra arbetsyta, utan också som en samlingspunkt. Att installera en diskho i köksön är ett omdiskuterat val: praktiskt för vissa, ett designproblem för andra.